Про нас

ATO-bel architects - молода практика, що розпочала творчу діяльність в 2004 році. Партнери Андрій, Тарас та Оксана Бєляєві - рідні брати та сестра.
  
Філософія проектування 

Проектна майстерня Бєляєвих - молода архітектурна практика, започаткована в 2004 році. Основними напрямками роботи, що сформувалися з цього часу є проектування житлового середовища на усіх рівнях (міських та заміських однородинних житлових будинків, багатоквартирних будинків, житлових груп / утворень), проектування житлових та громадських інтер’єрів, архітектурна візуалізація.

Майстерня - родинна справа. ЇЇ партнери-засновники, рідні брати і сестра.Вважаючи, що якісна архітектура твориться особистостями, котрі співпрацюючи вносять в проект елементи свого світогляду, в майстер ні постійно розмірковують над тим, що визначає їх практику, творить її ідентичність. В першу чергу, це цінності, світоглядні і спеціалізовані, професійні. Вірність їм, їх матеріалізація в процесі і результатах проектної діяльності значною мірою визначає обличчя практики. Ось як визначають свої цінності партнери ПМБ:

Глибина - ми намагаємося уникати поверхневості, прагнемо відчути, осмислити, вивчити специфіку кожного проекту. Намагаємося досліджувати і приймати власні рішення, уникаючи наслідування чи копіювання, використання шаблонів та кліше. Відтак ми намагаємося починати роботу так, наче нам не відомо нічого про об’єкт проектування, вибудовуючи наші знання про нього від основ. 

Цілісність - Шукаємо нагоди працювати над проектом комплексно, формувати, принаймні для себе, цілісне бачення кінцевого результату. Наприклад, при проектуванні інтер’єру заміського однородинного будинку, часто виникає бачення вирішення ландшафту прибудинкової території, малих архітектурних форм, чи, навіть, думки щодо змін / коректив у опорядженні екстер’єру будинку. Ми висловлюємо ці думки клієнтам, навіть, якщо ці аспекти проектування не входять в коло наших безпосередніх обов’язків, оскільки гармонійність і цілісність майбутнього середовища нам не байдужі. 

Орієнтованість на процес. Кінцевий результат проектування може бути добрим навіть при складному, сповненому проблем і конфліктів процесі проектування, визначного ж результату, на нашу думку, можна досягнути лише за умови гармонійної і позитивної праці. Тому ми звертаємо більше уваги на тривання, на хід роботи, шукаємо в них задоволення і самореалізації, не зосереджуємося надміру на результаті діяльності.

Увага до контексту - переконані, що об’єкти архітектури і дизайну органічно випливають з свого контексту, визначаються ним. Цей контекст ми намагаємося розглядати максимально широко, не лише, як безпосереднє фізичне оточення об’єктів, включаючи у нього особистісну, історичну, культурну, соціально-економічну та цивілізаційну складові. Лише добре розуміння цих передумов на нашу думку дає архітекторові змогу творити гармонійне, життєздатне середовище. 

Правдивість - намагаємося бути щирими у спілкуванні з усіма залученими до і зацікавленими у процесі проектування та його результатах. За цим ж принципом ми готуємо презентаційні матеріали і робочу документацію, не приховуючи і не прикрашаючи / декоруючи проектів.

Увага до деталей - Вважаємо, що найвидатніші концептуальні задуми можуть зазнати фіаско, якщо не будуть ретельно продумані і опрацьовані усі деталі, необхідні для матеріалізації цих задумів у реально існуючі простори та будівельні конструкції, що їх окреслюють.

Масштабність до людини. З цієї причини ми багато уваги приділяємо застосуванню ручної графіки, принаймні на початкових стадіях проектування. Вважаємо, що, працюючи кистю руки, архітектор мимоволі задає масштаб і пропорційність елементів, співмірні з антропометричними і духовними параметрами людини. Людина, її виміри, особливості сприйняття простору завжди перебувають в центрі нашої уваги. 

Формування власного бачення - Ми переконані, що професійна інтуїція архітектора, зрештою, як і будь-якого фахівця своєї справи, дає йому можливість передбачити, відчути певний цілісний образ кінцевого проектного вирішення вже на ранній стадії проектування. Відтак, зазвичай, ми починаємо працю з доволі детальної розробки власного бачення вирішення проблеми, намагаючись "влучити в яблучко" маючи лише мінімальний обсяг інформації.
Подальша праця, залежно від успішності першої спроби, полягає або у коригуванні / поліруванні запропонованої ідеї, або ж у розробці нового варіанту / нових варіантів.Ми намагаємося не пропонувати безлічі варіантів, перекладаючи відповідальність за вибір кращого на клієнта, рівно ж як і не боїмося не погодитися з клієнтом чи його баченням.

Емоційний реалізм. Вважаємо, що кінцевим результатом проектування є не споруда, чи простір, а унікальний досвід перебування в ній / ньому. Відтак, готуючи візуалізації і інші презентаційні матеріали до проектів, ми намагаємося передати не стільки простір, скільки його бачення очима емоційно зворушеної людини, чиє переживання породжене, або підсилене цим простором, його якістю.

Пошук гармонії, радше ніж краси - Вважаючи, що краса можлива лише тоді, коли існує тло, фон з якого її може бути вирізнено, і що, відтак, все середовище перебування людини не може бути однаково красивим чи прекрасним, ми зосереджуємо свою увагу на гармонійності, яка досяжна для нього (цього середовища) в цілому і значною мірою визначає комфорт перебування людини.    
У Проектній майстерні Бєляєвих вільно володіють сучасними технічними та інформаційними засобами проектування та готові тісно співпрацювати з інженерами та технологами суміжних галузей для вирішення проектних завдань найвищої складності.

Практика має честь співпрацювати з Фабрикою інтер’єрів Ломп’єр та фірмою Listelli.